Dopravní výchova 23.9.2020

Dopravní výchova 23.9.2020 1

Ve středu 23. září měli žáci 4. tříd Projektový den – Dopravní výchova.

Právě v tomto období totiž děti dosáhly nebo dosáhnou věku 10 let a mohou se samostatně pohybovat po silnicích. Bohužel se letos žáci nemohli zúčastnit dopravní výchovy ve spolupráci s dopravním hřištěm v Příbrami.

Čtvrťáci se během celého dopoledne seznámili s dopravními předpisy, zopakovali si základní dopravní značky, shlédli videoukázky a v závěru dne si udělali test z dopravní výchovy, kde řešili vybavení cyklisty, kola, dopravní situace, značky a křižovatky.  Své znalosti si žáci ověřili ve formě testu - odpovědí na počítači a před školou zajeli jízdu zručnosti. Museli se vypořádat s různými překážkami jako např. jízda v kruhu, přenesení pohárku s vodou, složený koridor, slalom, kolejnice, zastavení na metě aj. Někdo lépe zvládl test, někdo jízdu na kole. Obě části a trestné body za chyby v testu i při jízdě se pak sečetly a podle nich byly spočítány konečné výsledky. Kdo získal méně trestných bodů, umístil se ve výsledkové listině lépe.

Nejlepší ze 4. A byli: 1. místo – K. Souček – 24 trestných bodů, 2. místo – P. Dušek– 27 b. a 3. místo B. Grécová 32 b.

Ze 4. B se na pomyslných stupních vítězů umístili: J. Brož – 22 trestných bodů, 2. místo B. Vopatová – 23 b. a 3. místo R. Stiborová – 28 b.

Všichni žáci dostali průkaz cyklisty, drobné ceny a ti nejlepší diplom. A doufejme, že své znalosti a dovednosti uplatní při silničním provozu, aby se nestali účastníky nějaké nehody.